Naucz się skutecznie zarządzać parkiem maszynowym i przestań tracić czas i nerwy na kosztowne przestoje

Panuje przekonanie, że przestojów na produkcji nie można zaplanować. A awarii to już w ogóle nikt nie jest w stanie przewidzieć. To powoduje, że w rzeczywistości nie potrafisz zagwarantować działowi produkcji dostępności maszyn jakiej od Ciebie oczekują. Kosztuje Cię to zapewne wiele nerwów i niepotrzebnych dyskusji.
A jeśli powiemy Ci, że nie tylko przestoje, ale nawet awarie można przewidzieć?
Jeśli chcesz nauczyć się wyciągać wnioski z codziennej pracy z maszynami, poznać ograniczenia swojego parku maszynowego i dzięki temu zapewnić ciągłość produkcji to te warsztaty są na pewno dla Ciebie!
A jeśli powiemy Ci, że nie tylko przestoje, ale nawet awarie można przewidzieć?
Jeśli chcesz nauczyć się wyciągać wnioski z codziennej pracy z maszynami, poznać ograniczenia swojego parku maszynowego i dzięki temu zapewnić ciągłość produkcji to te warsztaty są na pewno dla Ciebie!
Praktyczne warsztaty oparte na specjalnie przygotowanych ćwiczeniach, które nie tylko pokażą Ci jak zastosować elementy TPM, ale także od razu nauczą Cię odnosić wiedzę do Twojego procesu i maszyn
Skuteczny park maszynowy
Absolutnie jedyne takie praktyczne warsztaty, w których skupiamy się na zastosowaniu narzędzi, a nie ich poznawaniu. Przed szkoleniem otrzymasz kurs video z niezbędną teorią, którą zastosujesz na warsztatach już w celu usprawniania Twojego parku maszynowego!


O warsztatach
Z tego warsztatu wyjdziesz z praktyczną wiedzą dotyczącą TWOJEGO procesu i TWOJEGO parku maszynowego, a już na drugi dzień możesz wdrażać zmiany i planować działania, bo będziesz dokładnie wiedział co i jak zrobić!
Szkolenie jest przygotowane dla:

KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ I WŁAŚCICIELI FIRM
by jasno zdefiniować cele Utrzymania Ruchu dla lepszej efektywności procesu, by móc zarządzać procesem Utrzymania Ruchu i mieć kontrolę nad ciągłością pracy produkcji

KIEROWNIKÓW UTRZYMANIA RUCHU
by dokładnie dowiedzieć się, jakie zasoby posiada park maszynowy, jak odpowiednio je skategoryzować i jak planować przestoje, by zapewnić ciągłość produkcji

LIDERÓW USPRAWNIEŃ I KIEROWNIKÓW PRODUKCJI
by nauczyć się dobrze komunikować z działem UR i dokładnie zdefiniować odpowiedzialność za wspólne powodzenie wdrażania TPM
Jeśli jesteś dyrektorem technicznym, odpowiadasz za Utrzymanie Ruchu w przedsiębiorstwie lub masz swoją własną firmę i chcesz dowiedzieć się, czego dokładnie powinieneś oczekiwać, by zapewnić maksymalną dostępność maszyn, to właśnie na tych warsztatach dowiesz się, co dokładnie możesz zrobić, by podnieść efektywność całego przedsiębiorstwa. Nie zostaniesz bez żadnej odpowiedzi. Ze szkolenia wyjdziesz z gotowym planem działań dla Twojej firmy – nasi praktycy prowadzący szkolenie zadbają o to, by czas zainwestowany w naukę zwrócił się szybko po powrocie do firmy!
Trenerzy

Tomasz Król
Doradca biznesowy, trener, twórca strategii rozwoju procesów produkcyjnych, certyfikowany doradca zdroworozsądkowego zarządzania procesami wg. Teorii Ograniczeń Goldratta, założyciel Instytutu Doskonalenia Produkcji. Autor bestsellera wydawnictwa OnePress w 2017 roku "Lean Management po Polsku. 11,5 powodu, dlaczego zmiana się nie udaje." Ekspert zarządzania zmianą, twórca, inspirator. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami, właścicielami firm i dyrektorami produkcji nad generowaniem oszczędności w ich procesach.

Wiesław Białoń
Master Black Belt w komórce Fiat Production System. Przepracował ponad 42 lata, w tym 37 w Fiat Auto Poland (FAP) oraz w Fabryce samochodów Małolitrażowych (FSM) w Tychach. Współtwórca modelu zarządzania Fiat Production System w oparciu o system World Class Manufacturing, koordynator w latach 1996 – 2006 modelu zarządzania w oparciu o Total Productive Maintenance i TQM.
PROGRAM
Podczas trwania warsztatów trenerzy będą skupiać się na przekazaniu wiedzy potrzebnej do efektywnego wykorzystania maszyn, a zagadnienia, jakie zrealizują to:
Dzień 1
Różnica pomiędzy tradycyjnym Utrzymaniem Ruchu a kompleksowym podejściem zgodnym z TPM
Założenia Total Productive Maintenance jako nowoczesnej metody zarządzania parkiem maszynowym
Wskaźnik wykorzystania maszyn OEE i jego znaczenie w organizacji
Współczynnik dyspozycyjności, wydajności i jakości jako wyznaczniki dalszych działań
Wskaźnik awaryjności MTTR i MTBF i ich znaczenie w zarządzaniu parkiem maszynowym
Wpływ TPM na ograniczenie nieplanowanych przestojów oraz awarii urządzeń
Skuteczne działania służące zwiększeniu dostępności maszyn
Sposoby szybkiego reagowania na pojawiające się nieplanowane zdarzenia
Dzień 2
Istotność harmonogramów przeglądów, ich realizacji i weryfikacji
Jak planować remonty maszyn bez utraty ciągłości produkcji?
Dlaczego warto mierzyć nawet 5 minutowe przestoje?
Elastyczna załoga i efektywny zespół Utrzymania Ruchu
Dlaczego operator maszyny to kluczowa osoba we wdrożeniu TPM?
Harmonogramowanie produkcji w odniesieniu do TPM
Jak przekonać innych do skutecznego Utrzymania Ruchu?
Od czego zacząć i kiedy to się skończy?
Warsztaty odbywają się w godzinach 9-19 (D1) i 9-15 (D2)
Poznaj firmy, które wspieraliśmy w ich strategiach zmiany i poprawy ich procesów produkcyjnych i usługowych







Poznaj opinie uczestników o naszych szkoleniach!

Marcin Byrwa
Dyrektor zakładu w Global Cosmed S.A.

Robert Willisch
Prezes zarządu w Willisch

Jan Skowroński
R&D Manager (DSR SA)

Anna Kasprowicz
Senior Sales Specialist w H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A.

Michał Czubak
Pełnomocnik w ACCEN Fall Arrest

Mariusz Udodik
Kierownik Działu Utrzymania Ruchu w Sushi&Food Factor

Piotr Korzus
Komatsu Mining Corp.
Chcesz zapisać się na szkolenie lub o coś zapytać?
Napisz do nas korzystając z poniższego formularza