Expoopakowania 2018 – nie może nas tam nie być!

//Expoopakowania 2018 – nie może nas tam nie być!
Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

[EDIT] Już wiadomo, że wystąpi Andrzej Krótki, a temat, jaki tym razem przygotował na Expoopakowania to:

“Jak sobie opakujesz, tak się sprzeda. Lean czy design?”
– efektywne opakowanie a trendy na rynku
– tanio, czy efektownie?
– czy lean przeczy wymogom nowoczesnego design’u?
– jak tanio automatyzować opakowania najwyższej klasy?

Zapowiada się mega ciekawie 🙂

Oto kolejny ciekawy obszar dla ekspertów Instytutu by pokazać, że i w przemyśle opakowań lean jest niezbędny. Będziemy obecni z naszym stoiskiem, gdzie będzie można z nami porozmawiać oraz zakupić nasze książki. Na pewno także wystąpimy z ciekawym tematem!

 A oto, co jeszcze podczas Expoopakowania:

Wzrost świadomości ekologicznej i konkurencyjności w branży opakowań to sygnał, że nadchodzi czas, aby wykorzystać automatyzację w procesach produkcyjnych. Mniej odpadów, oszczędność surowców i energii potrzebnej do wytwarzania przekłada się na znaczne obniżenie kosztów oraz na ochronę środowiska. Takie działanie daje możliwość oferowania klientom wysokiego poziomu usług. Także zdaje się być nieuniknionym krokiem do piątej rewolucji przemysłowej?

Jaki wpływ ma wdrażanie idei Przemysłu 4.0, w tym głównie automatyzacji i robotyzacji na produkcję? Czy zakładyprodukujące opakowania mogą się już pochwalić sukcesami w tym obszarze? Jak efektywnie wykorzystać automatykę i roboty w zakładzie produkcyjnym?

Na te i inne zagadnienia poszukamy odpowiedzi podczas Forum Automatyzacja i robotyzacja. Forum organizowane jest przez Expo Silesia i Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Instytut PIAP poprowadzi również dla zainteresowanych osób warsztaty z programowania robotów przemysłowych.

Katedra Opakowalnictwa Towarów Wydział Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, jako współorganizator Panelu Dyskusyjnego o relacjach pomiędzy Człowiekiem a Opakowaniem, przedstawi nam w wystąpieniach m.in.; nowoczesne metody badania opakowań, projektowanie produktu zintegrowanego oraz jakie zanieczyszczenia można znaleźć na puszkach do napojów?

Natomiast Koło Naukowe Opakowalnictwa Towarów UEK poprowadzi praktyczne warsztaty z marketingowych technik badań opakowań.

Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań wraz z Partnerami zaprasza na seminariumpt.: „Opakowania i odpady opakowaniowe dzisiaj i jutro”oraz na szkoleniept.: „Odpad opakowaniowy to surowiec”.

Te i inne wydarzenia odbędą się wstrefie konsultacyjno-seminaryjnej, która stanowi doskonałą okazję do pogłębienia fachowej wiedzy w gronie specjalistów. Nad jakością targów czuwa liczne grono silnych Partnerów: instytucji branżowych, uczelni wyższych i mediów, którzy wspierają rozwój wydarzenia oraz dbają o jego aspekt merytoryczny.

Wystawa odbędzie się w dniach21-22 listopada2018 r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Poświęcona będzie opakowaniom dedykowanym dla produktów przemysłowych i dla materiałów niebezpiecznych.

Już dziś zapraszamy do aktywnego udziału w Targach ExpoOPAKOWANIA oraz w wydarzeniach towarzyszących.