Mentoring Lean

Program mentoringowy Lean

Dowiedz się, jak podnieść efektywność skupiając się tylko na tym, na co rzeczywiście masz wpływ

Wiele osób zgłasza się do mnie będąc zupełnie na początku swojej drogi efektywnego zarządzania. Zgłaszają się właściciele firm, prezesi i dyrektorzy, którzy wiedzą, czego potrzebuje ich firma, ale nie mają budżetu na zatrudnienie firmy doradczej albo złe doświadczenia z konsultantami.
Zgłaszają się managerowie i koordynatorzy, którzy wiedzą, co muszą zrobić, ale nie mają pewności, jak dobrze zaplanować zmiany, by maksymalnie zaangażować i zmotywować ludzi.
Zgłaszają się kierownicy produkcji, planiści, kierownicy magazynów, którzy doskonale wiedzą, że proces produkcyjny to wiele połączonych ze sobą naczyń i sami niewiele osiągną, jeśli inne działy nie będą chciały współpracować. Niektórzy myślą, że mam czarodziejską różdżkę i po dotknięciu nią, firma się zmieni nie do poznania. Ale większość wie, że zmiana to długi proces i nie musi od razu generować oszczędności. Potrzebny im wskaźnik, który będzie pokazywał, że zmierzają w dobrym kierunku.
Jeśli to, co napisałem brzmi znajomo to zapewniam Cię, że jest wiele rzeczy, nawet poza Twoim działem, na które masz wpływ. Przy odpowiednim zaangażowaniu, bez wysyłania całej firmy na czasochłonne szkolenia, jesteś w stanie podnieść jej efektywność.

Zostanę Twoim przewodnikiem

Oto jak na tym skorzystasz:

Opiszemy Twój problem i będziemy nad nim pracować przez 6 tygodni spotykając się online ze mną lub, gdy sytuacja będzie tego wymagać, z wyznaczonym członkiem mojego zespołu – specjalistą w konkretnej dziedzinie.
Mentoring - efektywne zarzadzanie

Są 3 możliwości wspólnej pracy

Aktywna

1 godzina w tygodniu przez 6 tygodni – praca zdalna. Ustalamy kurs, określamy zadania, pracujesz samodzielnie, a ja włączam się aktywnie, kiedy tego potrzebujesz i pomagam pokonywać przeszkody.

Dynamiczna

5 godzin w tygodniu przez 6 tygodni – praca zdalna i/lub bezpośrednio (w miarę potrzeby). Ustalamy kurs i zadania, pracujesz samodzielnie z moim dynamicznym wsparciem, w niektórych obszarach działamy wspólnie, rozliczam się z wykonania zadań i pomagam, jeśli nie dajesz  sobie rady.

Intensywna

10 godzin w tygodniu przez 6 tygodni – praca zdalna i/lub bezpośrednio (w miarę potrzeby). Pracujemy razem, intensywnie. Niektóre rzeczy mogę zrobić za Ciebie: spotkać się z zespołem, poprowadzić warsztat czy szkolenie. Współtworzę Twoją zmianę i biorę za nią odpowiedzialność. Łatwo nie jest, ale przemy konsekwentnie do mety.
Mentoring - efektywne zarzadzanie
Niezależnie od tego czy współpraca odbywa się zdalnie czy bezpośrednio, kosztuje tyle samo (nie doliczamy kosztów logistyki) i jest fakturowana przed rozpoczęciem współpracy, zgodnie z wybranym modelem. W przypadku niewykorzystania wszystkich godzin, uzgadniamy jak je można wykorzystać (przedłużyć współpracę, zmienić formę, wybrać inny produkt).

  • Klienci, którzy są bardzo samodzielni i pracują w ustalonej kulturze organizacyjnej wybierają pracę aktywną.
  • Małe firmy, które potrzebują wsparcia w konkretnym zadaniu, wybierają wersję aktywną albo dynamiczną.
  • Większe firmy, które mają konkretne zadania do wykonania wybierają pracę dynamiczną, albo intensywną.
  • Kiedy firma jest w fazie organizacji, uruchomienia produkcji, lub działalności, a zespół w fazie budowy, to zwykle woli oprzeć się na doświadczeniu tych, którzy popełnili i widzieli już wiele błędów. Dlatego wybiera pracę intensywną.

Jeśli należysz do ambitnych i przedsiębiorczych osób, to na pewno Twoim celem jest:

  • doskonalenie się i praca nad swoim rozwojem bez względu na okoliczności,
  • planowanie ciągłego doskonalenia nawet przy minimalnym budżecie na naukę,
  • poszukiwanie cały czas okazji do wdrożenia usprawnień,
  • analiza swoich działań i wyciąganie wniosków,
  • skuteczne podnoszenie wydajności i skupienie na wyniku.
Zostanę Twoim przewodnikiem i będzie to Twoja najlepsza inwestycja, ponieważ pozwoli Ci na regularną pracę nad Twoim procesem bez konieczności wychodzenia z biura czy z domu. Nie jest to szkolenie, po którym będzie Ci trudno rozpocząć wdrażanie zmian, tylko efektywne wykorzystanie 6 tygodni na przygotowanie własnego planu działań według sprawdzonego schematu:
Mentoring - schemat planu działań

Oprócz tych 6 spotkań merytorycznych na żywo (zdalnie lub bezpośrednio) otrzymujesz:

1BONUSBONUS

e-book lub audiobook "Zegar Rozwiązywania Problemów" wraz z kursem video i niezbędnymi arkuszami do pracy

2BONUSBONUS

e-book „Czy w ogóle potrzebujesz Lean Management?” z gotowymi narzędziami do pracy nad Twoim procesem
Co da Ci udział w naszych spotkaniach?
Będziesz potrafił określić dojrzałość procesową organizacji, a co za tym idzie, dostosować poziom wdrażania zmian do gotowości firmy. Oznacza to, że nie będziesz rzucał zespołu "na głęboką wodę", tylko dokładnie będziesz wiedział, co powinieneś zrobić i w jakiej kolejności
Poznasz elementy zarządzania procesami i sporządzisz szczegółową mapę swoich procesów. Dokładnie będziesz wiedział, z jakich produktów składa się "droga" Twojego produktu oraz kto za jaki etap jest odpowiedzialny
Poznając najważniejsze elementy efektywnego zarządzania, sporządzisz swój plan działań. Będziesz także wiedział, jak wpłynąć na terminową realizację działań i osiągnąć cele, które przed sobą postawisz
Dowiesz się, jak wzmocnić zaangażowanie wszystkich pracowników według zasady "nie przyjmuję złego, nie robię złego, nie przekazuję złego". Poznasz kilka skutecznych sposobów na łatwe podniesienie jakości wewnątrz procesu
Poznasz wartość, jaką niesie ze sobą standaryzacja najważniejszych kroków w procesie produkcji, będziesz także wiedział co należy ustandaryzować i dlaczego, by nie skupiać się na wszystkim naraz, co często kończy się niepowodzeniem
Poznasz reguły i zasady zarządzania jakością oraz poznasz sposób na skuteczną współpracę z innymi działami w tym zakresie. Poznasz moją definicję zdroworozsądkowego zarządzania i dowiesz się, w jakim kierunku warto iść, by generować skutecznie oszczędności w procesie
Nauczysz się pracować metodą Zegara Rozwiązywania Problemów, która sprawdza się doskonale w procesie zarządzania zmianą
Rozwiążesz najbardziej palące problemy, z którymi sobie nie radzisz i potrzebujesz pomocy, albo zwyczajnie nie masz na nie czasu, gdy skupiasz się na bieżących wynikach
Program, który oddaję w Twoje ręce to przetestowana formuła, z której korzystam podczas pracy z moimi klientami od wielu miesięcy, generując naprawdę konkretne zmiany w ich organizacjach. Integralną częścią programu są moje autorskie materiały, które stosuję w pracy z klientami od prawie 25 lat. Pomagają pracować nad zmianą pomiędzy naszymi spotkaniami.
Przeczytaj, jak inni oceniają współpracę z Tomaszem
Tomasz Król

Tomasz Król

Trener, konsultant i inspirator. Wspiera firmy w procesie zmiany od 1997 roku. Pomysłodawca cyklu konferencji Lean Camp od 2012 roku). Współtwórca Systemu Trwałej Efektywności Produkcji (STEP). Wykładowca i współtwórca programów studiów podyplomowych na czterech uczelniach w Polsce. Autor wysoko ocenionego bestsellera “Lean management po polsku”, metody “Zegara Rozwiązywania Problemów” oraz wielu inspirujących artykułów w czasopismach branżowych. Zarządza Instytutem Doskonalenia Produkcji. Szuka rozwiązań zamiast wymówek
Masz jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami
Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola!
Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola!
Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola!

Menu

Szkolenia

Wiedza

Instytut Doskonalenia Produkcji

GRUPA VERBIS Sp. z o.o.

ul. Wigilijna 3
44-105 Gliwice

NIP: 969-164-19-98
KRS: 0000844841