Optymalizacje Lean Management

Grupa wdrożeniowa

Zleć nam organizację Twojego procesu byś mógł generować większy zysk, realizować cele produkcyjne i systemowo rozwiązywać problemy w zgranym, zmotywowanym zespole.

Nawet jeżeli uważasz, że Twoja branża jest wyjątkowo trudna
i specyficzna by wdrożenie lean się powiodło czytając dalej przekonasz się, że każdy proces można usprawnić.

Skuteczne optymalizacje Lean Management

Jak sądzisz, czy w Twoim procesie optymalizacja lean jest możliwa? A czy Twoim zdaniem optymalizacje lean przyniosą Tobie oczekiwane korzyści? Bez sekundy zastanowienia odpowiadamy Ci, że tak.

Każdy proces, bez względu na branżę czy specyfikę ma w sobie jeszcze większy potencjał. 90% projektów, które wspólnie z klientami prowadziliśmy do tej pory zakończyło się oszczędnością. Bez względu na to, czy działamy z myślą o quick-winach, czy jest to projekt mający na celu transformację całego przedsiębiorstwa zawsze skupiamy się na celu. Optymalizacje lean to nie tylko narzędzia, ale także ludzie. Przy odpowiednim zaangażowaniu całego zespołu Twoja firma zacznie nie tylko generować większy zysk, ale będziesz miał przejrzyście ułożony proces produkcyjny oraz świadomy, zmotywowany zespół pracowników.

Wdrożenie Lean Management usprawnia pracę całej firmy

Proces produkcyjny czy usługowy to serce każdej firmy, której zadaniem jest dostarczać klientowi jego zamówienie. Niestety wiele procesów nawet jeśli jest zaplanowanych tak, że realizują założony cel, to koszty wykonawcze mogły by być niższe. Czasem to kwestia niewielkich zmian, czasem przebudowy całego procesu, ale w każdej firmie, z jaką się spotykamy, jest coś, co można robić wydajniej. Tym samym oszczędzać pieniądze.

Cele firm są różne: skrócenie czasu przezbrojeń maszyn, skrócenie lead time’u, wdrożenie standardów stanowisk pracy, wdrożenie narzędzi lean management czy redukcja czasu wytwarzania. Oczekiwany efekt zawsze jest jeden: proces ma być zyskowny, generować oszczędności i rozwijać firmę.

Jaki jest twój cel?

Jak wygląda wdrożenie lean

Realizacja projektu zawsze zaczyna się od przeglądu. Za pomocą narzędzi lean management oraz autorskich metod określamy lub weryfikujemy obszary wskazane przez właściciela procesu, gdzie powinniśmy zacząć wdrażanie zmian.

Następnie wspólnie określamy cel, planujemy strategię, zaznaczamy kamienie milowe po których poznajemy realizację poszczególnych etapów oraz przygotowujemy zespół, tzn. liderów zmian. Przez cały czas trwania projektu uczymy ich korzystania z narzędzi oraz przygotowujemy do samodzielnej pracy w konkretnych obszarach. Następnie przechodzimy do ustalonych wcześniej w strategii narzędzi i pomysłów. Określamy wskaźniki, które pozwolą nam mierzyć postępy.

Co tydzień prowadzimy komitety sterujące, rozdajemy zadania oraz weryfikujemy wykonanie i postępy. Na bieżąco sprawdzamy czy idziemy w dobrym kierunku.

Pracujemy w oparciu o autorski System Trwałej Efektywności Produkcji S.T.E.P., który przyniósł oszczędności naszym klientom w ponad 40 przeprowadzonych projektach.

Znamy wiele transformacji, gdzie zmiany były wprowadzane bez planu, na zasadzie „zróbmy cokolwiek, to lepsze niż nic”. Sami mieliśmy kilka nieudanych wdrożeń, z których wyciągnęliśmy wnioski. Na bazie tych wieloletnich doświadczeń i coraz szerszej wiedzy zbudowaliśmy autorski System Trwałej Efektywności Produkcji S.T.E.P., na którym opieramy wszystkie nasze wdrożenia.

Poznaj etapy wdrażania zmian w Twoim procesie

Nasz autorski model 4 etapów skutecznego doskonalenia procesów opiera się zarówno na podstawowych narzędziach lean management, jak również na autorskich metodach wspomagających skuteczne wdrażanie zmian.

Przegląd

 • poznanie obszarów i procesów
 • pomiar procesów i analiza wskaźników
 • identyfikacja punktów kluczowych do usprawnienia
 • szczegółowe planowanie usprawnień

Zespół

 • identyfikacja umiejętności pracowników
 • dobór Zespołu Doskonalenia
 • podział ról i struktura dalszych działań
 • doskonalenie kluczowych kompetencji

Usprawnienie

 • zespołowe podejście do doskonalenia
 • praktyczne usprawnianie procesów w miejscach
  generowania największych strat
 • oszczędzanie pieniędzy przez redukcję marnotrawstwa

Wzmocnienie

 • zmiana postaw
 • nowe sposoby pracy
 • wykształcenie nowych, pozytywnych nawyków
 • dalsze usprawnienia

Czy realizacja celów Twojego procesu
i rozwiązania problemów Twojego przedsiębiorstwa mogą być łatwiejsze?

Pracując z właścicielami firm, prezesami i dyrektorami produkcji zauważyliśmy, że często zmiana kilku elementów w procesie powoduje podniesienie wydajności już o 10-30%. Następnie przyglądamy się wszystkim obszarom, w których może powstawać marnotrawstwo i zwracamy uwagę na rzeczy, które trudno „wychwycić” będąc przyzwyczajonym do obecnego procesu.

Zwracamy także uwagę na pracę z ludźmi – to dla nich przede wszystkim chcemy wprowadzać zmiany, by ich praca była lżejsza, przyjemniejsza a zarazem bardziej wydajna. Ważne, by rozumieli, co dokładnie będziemy wspólnie zmieniać!

Co da Ci wdrożenie lean management?

 • Realną oszczędność Twojej energii, czasu i pieniędzy. Musisz wiedzieć, że otwarcie projektu wdrożeniowego to jedynie inwestycja – zwrot pojawia się po kilku miesiącach, potem generujesz zysk.
 • Realizację Twojego celu – ogólnie dostarczanie na czas dobrych jakościowo produktów czy usług.
 • Podniesienie jakości wyrobu lub usługi – mniej zwrotów dzięki eliminacji miejsc, w których może dojść do pomyłki.
 • Rzetelne i prawdziwe dane poszczególnych czasów czynności w procesie – to podstawa zarządzania procesem. W szczególności jeśli masz wdrożony system ERP.
 • Ustandaryzowanie czynności i stanowisk – większa zmienność na stanowiskach, łatwiejsze zastępowanie pracowników w przypadku nagłych nieobecności bez straty dla procesu.
 • Większa dostępność maszyn, mniej awarii, krótsze przestoje, lepsze planowanie pracy na maszynach.
 • Świadomy, dobrze poinformowany zespół, który będzie czujnie eliminował marnotrawstwo w Twoim procesie.

Zobacz jakie wyniki wypracowaliśmy razem z naszymi klientami w ich projektach usprawniania procesów

Zmniejszenie czasu

Wprowadzenie standaryzacji umożliwiło utrzymanie ciągłości produkcji, skrócenie przestojów maszyn, przezbrojeń maszyn oraz zmniejszyło opóźnienia w realizacji wysyłek. Dzięki temu firmy są w stanie osiągać wyższe nakłady produkcji zachowując dawny czas lub wykonywać czynności szybciej. W obu przypadkach wiąże się to z wyższymi zyskami.

Skrócenie o 41% czasu obsługi technicznej agregatów w firmie transportowej. Skrócenie czasu produkcji luster z 30 minut do 10 minut. a tym samym podniesienie wydajności całego procesu o 200%. Zmniejszenie opóźnień w wysyłkach do klienta o 65% – z 33% realizowanych w terminie wysyłek wspólnymi działaniami uzyskaliśmy wynik 98% wysyłek realizowanych w terminie.

Zwiększenie dostępności maszyn

Projekty usprawniające procesy, które prowadziliśmy dla naszych klientów pozwoliły na zwiększenie dostępności maszyn, wyeliminowały zbędne przestoje i zwiększyły efektywność produkcji, co było celem nadrzędnym każdego z tych procesów.

Skrócenie przezbrojenia kluczowej maszyny z 4 do 1 godziny wygenerowało oszczędności w poziomie 2,5 ml złotych rocznie. Skrócenie czasu przezbrojenia maszyny do gięcia drutu WAFIOS o 50%. Skrócenie czasu przezbrojenia głównej maszyny do produkcji worków do odkurzaczy o 50% dało firmie możliwość produkowania 1 mln sztuk worków rocznie więcej.

Podniesienie efektywności i wydajności

Zarówno dzięki skróceniu czasów przepływu, zwiększeniu dostępności maszyn, jak i szeregu innych zmian oraz usprawnień, efektywność pracy i produkcji, a także jej wydajność, niezależnie od branży i jej specyfiki, podniosła się. To powoduje zdecydowanie większą opłacalność produkcji oraz generowanie oszczędności w samym procesie.

Zwiększenie wydajności produkcji okien PCV o 82%!. Zwiększenie wydajności produkcji wyrobów z konglomeratu o 20% a skrócenie przepływu jednej sztuki o 75%.

Jeśli chciałbyś osobiście porozmawiać z którymś z naszych klientów o jego projekcie i wyniku, jaki wspólnie wypracowaliśmy lub spotkać się na miejscu, w Zakładzie to wiedz, że masz taką możliwość. Napisz do nas lub zadzwoń, wspólnie zaplanujemy taką wizytę.

Co o nas mówią

Łukasz Otwinowski

Pełnomocnik Prezesa Zarządu ds. optymalizacji procesów
Unimot (stacje paliw Avia)
"Eliminowanie strat przekłada się na korzyści finansowe. Jechaliśmy na strasznie niskich marżach, dużo było kosztów, musieliśmy je ciąć. W dwa, może trzy miesiące znaleźliśmy oszczędności na niecałe 12 milionów, więc chyba dobrze."

Maciej Drzymalski

Dyrektor Operacyjny
Amway Supply Chain Services
"Dzięki zastosowaniu narzędzi Lean zmniejszyliśmy magazyn o ponad 40% i zaoszczędziliśmy 500 tys. zł rocznie. Jednocześnie utrzymujemy produktywność na poziomie 330 zamówień/godz. oraz średnio 1000 produktów pakowanych przez jednego pracownika na zmianie. "

Krzysztof Ostrowski

Prezes Zarządu i współwłaściciel
Luxon LED Sp. z o.o.
"Dzięki ciągłemu doskonaleniu m.in.: zmniejszyliśmy straty w procesach na magazynie z 500 tysięcy złotych do 13 tysięcy złotych, skróciliśmy termin zamknięcia miesiąca z 14 dni do 2 dni i poprawiliśmy terminowość zleceń produkcyjnych z 86% do 95%. Ale najlepsze jeszcze przed nami."

Czego jeszcze chciałbyś się dowiedzieć na temat projektu?

Jeśli masz pytania na temat przebiegu takiego projektu, chciałbyś poznać więcej szczegółów, dowiedzieć się, czy taki projekt jest właśnie dla Ciebie i Twojej firmy, poznać dokładną cenę oraz możliwości finansowania napisz do nas poniżej:
Jestem na początku drogi i chcę się dowiedzieć od czego powinienem zacząć.Wprowadziłem zmiany i chcę się dowiedzieć, co mogę zrobić więcej.Próbowałem wprowadzić zmiany i usprawnia procesy ale coś poszło nie tak. Chciałbym spróbować raz jeszcze.

.

Jeśli jednak wolisz kontakt telefoniczny koniecznie zadzwoń
+48 882 048 961