Pierwsza książka z taką dawką skondensowanej wiedzy, która odpowie na Twoje pytanie: czy rzeczywiście Lean Management to jedyne słuszne rozwiązanie?
Białe z Turkusowym Pociągnięcia Pędzlem Osobiste Logo-5

Współpracował m.in. z:

Czy na pewno potrzebujesz Lean Management?

 

Drogi Przedsiębiorco,

Ponad rok nosiłem się z pomysłem napisania tej książki, kilka miesięcy zajęło mi jej przygotowanie, a ostatnie wydarzenia na rynku zmotywowały do jak najszybszego wydania.

Właśnie teraz jest najlepszy moment na to, by zabrać głos. Wiedza, którą mam do przekazania, mam nadzieję zmieni podejście do zarządzania firmą wielu przedsiębiorców.

Tak wiele osób, które poznaję boryka się z problemami.

Chcą wdrażać zmianę, ale sami nie wiedzą, czego najbardziej potrzebują.

Chcą, bym im powiedział, czego potrzebują, ale nie są pewni, czy teraz jest dobry moment, by zacząć działać.

Chcą dużych zmian, ale boją się rewolucji. Zaczynają od szkoleń, które często nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Czy to brzmi znajomo? Chciałbyś pracować nad rozwojem swojej firmy, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może już pracujesz, ale nie jesteś do końca zadowolony z wyników?

W tej książce pokażę Ci, na jakie pytania powinieneś odpowiedzieć sobie na początku, jeszcze zanim zaczniesz działać. Podpowiem także, jak przygotować siebie i swoją firmę na konkretne usprawnienia.

Wszystko, o czym piszę w książce sprawdziłem osobiście. Przetestowałem w różnych branżach i firmach różnej wielkości. Znalazłem błędy w działaniu i naprawiłem je, by dać Ci kompletny i skuteczny proces.

Jedyne, co musisz zrobić, to… PODJĄĆ DZIAŁANIE!

Z pozdrowieniem,

Tomasz Król

Co znajdziesz w książce?​

Książka zawiera absolutną pigułkę informacji, co dokładnie powinieneś zrobić i w jakim kierunku myśleć zanim zaczniesz planować strategię wdrażania zmian.

Jestem pewien, że to, co w niej przeczytasz odpowie na większość nurtujących Cię pytań bez względu na to, czy jesteś na początku drogi czy już zacząłeś pracę nad doskonaleniem procesów w firmie.

Prawdę mówiąc, wartość wiedzy, doświadczenia, strategii i metod w tej książce jest niemalże niemożliwa do wycenienia. Spójrz na to…

Książka zawiera całą wiedzę, którą powinieneś już dawno znać i korzystać z niej, zanim staniesz przed dylematem, czy już czas na lean management, czy może warto zacząć od czegoś zupełnie innego. To, jaką drogę doskonalenia obierzesz nie będzie zależało od tego, kto bardziej przekona Cię do swojej wizji tylko od rzeczywistego obrazu firmy i jej procesów. Gwarantuję Ci, że po tej lekturze będziesz wiedział, czego dokładnie potrzebuje Twoja firma.

  • Dlaczego niezbędne jest wykonanie mapy każdego z procesów w przedsiębiorstwie i jak się do tego przygotować.

  • Dlaczego warto przeprowadzić nawet uproszczony audyt przedsiębiorstwa, jak to zrobić samodzielnie i dlaczego powinno odbywać się to regularnie.
  • Jak przygotować przedsiębiorstwo, jeśli myślisz o doskonaleniu procesów i podniesieniu wydajności całej firmy.
  • Wskaźniki – dlaczego warto pracować w oparciu o wskaźniki, jakie wskaźniki najlepiej zastosować w danym typie produkcji i co przyniesie rzetelne informacje na temat procesu by nie utonąć w nadmiarze wskaźników.
  • Dlaczego nie warto zaczynać od narzędzi lean management?
  • Na czym polega zdroworozsądkowe zarządzanie, dlaczego warto pracować nad ciągłym doskonaleniem i kogo w firmie do tego przygotować.
  • Jakie są narzędzia do analizy efektywności procesów, które wybrać i dlaczego trzeba regularnie sprawdzać efektywność.
  • Kiedy korzystać ze szkoleń i podnosić kompetencje i umiejętności załogi oraz jak ma się to do ciągłego doskonalenia i podnoszenia wydajności całej firmy.

Co jeszcze?

Dzięki załączonej checkliście, której używam od wielu lat rozpoczynając projekt wdrażania zmian ta książka staje się gotowym narzędziem do dokładnej analizy Twojego przedsiębiorstwa. Jeśli rzetelnie odpowiesz na wszystkie pytania, to natychmiast dowiesz się, w jakim obszarze możesz szukać największych oszczędności i gdzie możesz zacząć pracować nad podniesieniem efektywności.

Recenzje moich książek

Oto, co musisz teraz zrobić:

E-book kosztuje bardzo niewiele w stosunku do możliwości, jakie Ci daje. Płacisz raz, a wiedzę wykorzystywać będziesz na codzień.

Automatycznie po zakupie (dajmy sobie 15 min), na Twój e-mail dostaniesz dostęp do e-booka w trzech rozszerzeniach.

Autor

Tomasz Król

ekspert zarządzania produkcją, twórca, inspirator.
Na codzień pracuje z właścicielami firm produkcyjnych, zarządami i dyrektorami przedsiębiorstw nad eliminacją marnotrawstwa i podnoszeniem wydajność procesu produkcyjnego. (min. o 30% – dotychczasowe wdrożenia).
Do tej pory wypracował ze swoimi klientami bez żadnych dodatkowych inwestycji od 150 000,00 do nawet 9 000 000,00 oszczędności.
Pracuje według filozofii Lean Management od 1997 wprowadzając zmiany i podnosząc efektywność w ponad 80 polskich przedsiębiorstwach.
Autor bestsellera wydawnictwa OnePress w kategorii książek biznesowych 2017 „Lean Management po polsku”, współtwórca programów studiów podyplomowych z zakresu szczupłego zarządzania oraz wykładowca pięciu uczelni w Polsce.
Twórca autorskiej metody zarządzania, którą opisał w swojej książce „Zegar Rozwiązywania Problemów” oraz pojęcia leanimalizmu.
Gitarzysta, który pisze muzykę do wszystkich swoich projektów – programów szkoleniowych, konferencji i podcastów.

Tomasz Król