Akcja charytatywna

Dlaczego adoptowałem słonia?

Cześć,

Nazywam się Tomasz Król. Na co dzień pracuję z właścicielami firm i dyrektorami zakładów, by osiągali jeszcze lepsze wyniki w swoich procesach produkcyjnych i zarabiali dzięki temu pieniądze. Kilkanaście lat temu założyłem Instytut Doskonalenia Produkcji. Dodatkowo, jestem autorem czterech książek na temat zarządzania. Pierwsza z nich – „Lean Management po polsku” stała się bestsellerem w roku 2017 i doczekała się drugiego wydania.
O warsztatach skuteczny planista

W mojej piątej książce opisuję nową, autorską koncepcję zarządzania, którą można zastosować w doskonaleniu procesów w każdej branży – Good Sense Management. Podczas zbierania materiałów szukałem informacji o słoniach, ich życiu, zwyczajach i… przepadłem. Dowiedziałem się, że słonie są inteligentne, empatyczne, mają świetne pomysły, wytrwale dążą do celu i to wszystko spowodowało, że chciałem wiedzieć jeszcze więcej. Postanowiłem poznać słonie bliżej. Sprawdziłem ogrody zoologiczne i kiedy okazało się, że kilkanaście kilometrów ode mnie, w chorzowskim zoo jest możliwość adopcji słonia, nie zastanawiałem się ani minuty! Nie dość, że to fantastyczny sposób na wsparcie zoo w utrzymaniu tych zwierząt, to radość z poznawania Neda, przyglądania się mu i podrzucania ulubionych przekąsek jest niesamowita!

Akcja charytatywna - Słoń NED

Dlaczego Ned?

Jest bardziej otwarty niż jego brat, Scott. Przywołany przez opiekuna, Marcina podbiegł do nas bardzo chętnie, był ciekawy i bardzo przyjacielski. Uznałem, że skoro Ned przyszedł się przywitać, to właśnie z nim mogę nawiązać nić porozumienia.

Co lubią słonie?

Ned i Scott, słonie z chorzowskiego zoo uwielbiają banany, w każdej ilości. Ponadto, fistaszki i suszone brzoskwinie. Odwiedzając Neda mam zamiar regularnie przywozić mu jego ulubione smakołyki.

Słonie też rozrabiają

Marcin, opiekun Neda i Scotta opowiadał nam kilka ciekawych sytuacji, jakie spotkały go podczas pracy ze słoniami. Jedną z nich była zabawna historia, kiedy Ned bawił się oponą zamocowaną na łańcuchu i podczas zabawy zerwał tę oponę. Opiekunowie niezwłocznie zabrali się za naprawę łańcucha. Kiedy skończyli, Ned poszedł sprawdzić, czy mocowanie jest takie jak wcześniej. Okazało się, że nie, więc Ned rozmyślnie urwał oponę i przyniósł do ponownego zawieszenia.

Ciosy słonia nie przewodzą prądu. W związku z tym Ned, kiedy chce nabroić zwija trąbę do pyska i ciosami wyrywa elektryczne zabezpieczenie wybiegu. On ma dobrą zabawę, a panowie elektrycy mnóstwo roboty.
Akcja charytatywna - Słoń NED 2

I na koniec…

Dzielę się z Tobą ciekawostkami o słoniach i przy okazji chcę powiedzieć jedną ważną rzecz: pamiętaj proszę, by nie karmić słoni, ani innych zwierząt w zoo bez zgody i wiedzy ich opiekunów! To bardzo ważna zasada, której niestety mało kto przestrzega. Być może wydaje Ci się, że jeden banan, którym go poczęstujesz nie zrobi mu krzywdy, ale jeden banan, wafelek czy chrupek razy 5 tysięcy osób, które każdego dnia w sezonie odwiedzają zoo może powodować poważne choroby i cierpienie zwierząt!
Zapewniam Cię, że Ned i Scott otrzymują świetne pożywienie trzy razy dziennie, do tego świeże owoce i warzywa. Ja się zobowiązuję, że będę regularnie podrzucał im smakołyki!

Menu

Szkolenia

Wiedza

Instytut Doskonalenia Produkcji

GRUPA VERBIS Sp. z o.o.

ul. Wigilijna 3
44-105 Gliwice

NIP: 969-164-19-98
KRS: 0000844841